Ile zarabia psycholog?

0
2044
Ile zarabia psycholog?

Od dziecka marzysz o tym by zostać psychologiem? Teraz kiedy jesteś już w liceum zaczynasz to z pewnością już poważnie myślisz o swojej przyszłości oraz karierze zawodowej. Jesteś ciekaw ile zarobisz jako przyszły psycholog? Czy ten zawód zagwarantuje Ci dobre życie? Czy opłaca się iść na studia psychologiczne? Jakie warunki należy spełnić aby się na nie dostać? Chcesz znaleźć odpowiedzi na te pytania? Spokojnie, wystarczy tylko, że zapoznasz się z dalszą częścią tekstu a poznasz je wszystkie.

Jak zostać psychologiem?

Odpowiednim kandydatem do zostania dobrym psychologiem jest osoba pełna pasji i świadomości tego co dokładnie chce w swoim życiu robić. Jeżeli interesujesz się zachowaniami innych, potrafisz rozmawiać z ludźmi, wzbudzasz ich zaufanie, potrafisz udzielić wsparcia oraz praktycznych wskazówek – to z pewnością jesteś idealnym kandydatem na psychologa.

Psycholog to osoba, która musi być dobrym słuchaczem oraz przyjacielem, w końcu w tej pracy będziesz mieć styczność z pacjentami zgłaszającymi się do ciebie z różnego rodzaju problemami natury psychicznej. Aby zostać profesjonalnym psychologiem musisz najpierw ukończyć odpowiednie studia.
Studia psychologiczne trwając pięć lat, są to jednolite studia magisterskie, po których odbyciu każdy student otrzymuje tytuł magistra uprawniający go do wykonywania pracy w kreślonym zawodzie.

Każdy student psychologi zobowiązany jest do wyboru odpowiadającej jego zainteresowaniom specjalizacji, którą ukończyć można w zakresie:
– psychologii społecznej;
– psychologii pracy;
– psychologii klinicznej dzieci i młodzieży;
– psychologii klinicznej dorosłych;
– psychologii klinicznej dzieci i rodziny;
– psychologii sportowej;
– psychologii biznesu.

Co zrobić by dostać się na studia psychologiczne?

Papiery na studia o kierunku psychologicznym może złożyć każdy absolwent szkoły średniej, który posiada świadectwo jej ukończenia oraz świadectwo maturalne. Skoro jesteśmy przy maturach to teraz zajmiemy się przedmiotami jakie należy zdawać. Jeżeli chodzi o przedmioty podstawowe to jest to oczywiście język polski, język obcy oraz matematyka. Chcesz zwiększyć swoje szanse spełnienie marzeń o studiach psychologicznych? Oprócz przedmiotów podstawowych na maturze zdawać możesz także przedmioty dodatkowe, tutaj najważniejsze są WOS (wiedza o społeczeństwie), historia, biologia, chemia oraz fizyka.

Ile zarabia psycholog?
Praca po studiach i zarobki psychologa

Jako wykwalifikowany psycholog pracę znajdziesz m.in. w poradniach psychologicznych, szkołach, dużych firmach i przedsiębiorstwach, klinikach i ośrodkach zdrowia psychicznego. Możesz również otworzyć własny gabinet psychologiczny. Zastanawiasz się czy jest do dochodowy zawód? Jak najbardziej średnia miesięczna wynagrodzenia waha się w granicach 3000-3200 zł, nie brakuje psychologów którzy zarabiają nawet ponad 3800 zł, wszystko tak naprawdę zależy od Twojego doświadczenia oraz miejsca w jakim pracujesz – psycholodzy zatrudnieni w większych miastach zarobią więcej niż Ci w mniejszych, tak samo jest z miejscem pracy – w prywatnej klinice zarobki będą wyższe niż w tej publicznej.
Tak więc ile dokładnie będziesz zarabiał jako psycholog zależy tylko i wyłącznie od Ciebie oraz Twojego podejścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here