Dobry psycholog

0
1841
Dobry psycholog

Postanowiłeś, że w niedługim czasie udasz się na swoją pierwszą w życiu wizytę u psychologa. Jesteśmy przekonani, że odczuwasz z tego powodu wiele obaw oraz lęków, w końcu ze swoich problemów będziesz musiał się zwierzyć zupełnie obcej osobie.
Chcesz wiedzieć jakimi cechami charakteru powinien wyróżniać się dobry psycholog? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części wpisu…

Po czym rozpoznać dobrego psychologa?

Na wstępie skupimy się na jego uprawnieniach, dobry psycholog powinien być osobą profesjonalną posiadającą odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Na polskim rynku nie brakuje domorosłych psychologów, którzy ukończyli roczny kurs w szkole policealnej. Psycholog nie jest lekarzem ale osoba ta musi być właściwie wykształcona, dobrym psychologiem może zostać każdy absolwent pięcioletnich studiów psychologicznych, który posiada tytuł magistra w określonej specjalizacji. Psycholog może być także psychoterapeutą ale pod warunkiem, że ukończy w tym celu studia podyplomowe, bądź odpowiednie szkolenia oraz dodatkowe zajęcia.

Teraz skupimy się na tym co pewnie interesuje Cię najbardziej, czyli cechy charakteru dobrego psychologa. Po czym poznać, że jest to właściwa osoba na właściwym miejscu. Przed pierwszą wizytą w gabinecie będzie towarzyszył Ci uzasadniony lęk oraz obawa o których (jeżeli trafisz na dobrego psychologa) zapomnisz zaraz po wejściu do gabinetu. Psycholog to osoba, która powinna wzbudzać nasze zaufanie, wykazująca zdolności docierania do naszego wnętrza i przełamywania różnych barier. Dobry psycholog to nie tylko znakomity słuchacz to przede wszystkim rozważny mówca, który dokładnie wie co powiedzieć by pomóc nam stawić czoła naszym problemom. Większość osób, które korzystało z pomocy dobrego psychologa jednomyślnie stwierdza, że poprawa samopoczucia nastąpiła już po pierwszej wizycie.

Dobry psycholog
Jak znaleźć dobrego psychologa?

Masz problem i wiesz, że tylko skorzystanie z porady psychologicznej będzie w stanie Ci pomóc? Nie wiesz gdzie i jak szukać dobrego psychologa? Zastanawiasz się czy warto udać się do pierwszej lepszej poradni na konsultację? Otóż przestrzegamy przed zbyt pochopnym działaniem, pamiętaj, że niedoświadczony psycholog zamiast Ci pomóc może tak naprawdę zaszkodzić. W dzisiejszych czasach istną kopalnią wiedzy jest oczywiście internet. Skorzystaj więc z wyszukiwarki internetowej i dowiedz się, który ze specjalistów cieszy się największym zaufaniem, zapoznaj się z opiniami pozostałych pacjentów, odwiedź stronę internetową interesującej Cię poradni psychologicznej a następnie umów się na wizytę.

Jeżeli w Twoim miejscu zamieszkania nie znalazłeś specjalisty godnego zaufania, poszukaj dobrego psychologa oferującego usługi na telefon. Choć jest to dosyć nowoczesna forma konsultacji psychologicznych to szybko zyskała ona dużą grupę zwolenników.

Teraz kiedy już wiesz jakimi cechami charakteru powinien wyróżniać się dobry psycholog a także masz świadomość tego gdzie i w jaki sposób należy szukać specjalisty, to gwarantujemy Ci, że poszukiwania dobrego psychologa zakończą się sukcesem a Ty w niedługim czasie w końcu uporasz się ze swoimi problemami, które nie pozwalały cieszyć się życiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here