Z czym do psychologa?

0
1743
Z czym do psychologa?

Psycholog, psychoterapeuta czy psychiatra? Nie masz pojęcia, który z tych trzech specjalistów pomoże Ci uporać się z Twoimi problemami? Spokojnie z nami z pewnością podejmiesz właściwą decyzję. Dzisiaj zajmiemy się psychologiem, jego pracą oraz problemami z jakimi można się do niego zgłaszać. Chcesz wiedzieć czy to odpowiedni specjalista dla Ciebie? W takim razie koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

Kim jest psycholog?

Psycholog to absolwent pięcioletnich studiów wyższych, posiadający tytuł magistra z zakresu konkretnej specjalizacji, np.:
– psychologii społecznej;
– psychologii pracy;
– psychologii klinicznej dzieci i młodzieży;
– psychologii klinicznej dorosłych;
– psychologii klinicznej dzieci i rodziny;
– psychologii sportowej;
– psychologii biznesu.

Dzięki specjalizacji psycholog jest dobrze przygotowany do wykonywania swojego zawodu oraz pracy z konkretną grupą społeczeństwa. Dla przykładu – jeżeli masz problemy w pracy, nie możesz dojść do porozumienia z pozostałymi współpracownikami lub przełożonym to w Twoim wypadku wskazana będzie wizyta u psychologa pracy, bowiem tylko on posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, które pomoże Ci się uporać z problemami.

Jak wygląda praca psychologa?

Psycholog jest specjalistą pomagającym w walce z problemami natury psychicznej, nie jest on lekarzem w związku z czym nie może on stosować terapii opartej za zażywaniu środków farmakologicznych. Celem pracy psychologa jest wykrycie źródła problemu oraz postawienie diagnozy. Psycholog upoważniony jest do wydawania zaświadczeń oraz orzeczeń. Jeżeli psycholog ukończył odpowiednie szkolenia może zajmować się również psychoterapią.

Wizyty w gabinecie psychologa wcale nie są straszne, bowiem bazują one na zbudowaniu wzajemnej relacji pomiędzy specjalistą a pacjentem. Podczas pierwszej wizyty pacjent opowiada psychologowi o swoich problemach, obawach oraz oczekiwaniach, nabierając tym samym do niego zaufania. Każda kolejna wizyta to ciąg dalszy pracy nad sobą i sukcesywnej walki z problemami.

Z czym do psychologa?
Z jakimi problemami do psychologa?

Zastanawiasz się czy psycholog aby na pewno pomoże Ci odmienić Twoje życie?
Do psychologa zgłaszać powinny się osoby, które zmagają się z tzw. problemami życia codziennego – są nieśmiałe, zamknięte na nowe znajomości, boją się wyrażać swojej opinii, nie mogą naprawić relacji bądź pogodzić się ze stratą bliskiej osoby itp.

Czujesz, że coś Cię blokuje i nie pozwala otworzyć się na ludzi i świat a może ten problem dotyczy Twojego dziecka lub innej osoby z najbliższego otoczenia? Odczuwasz potrzebę szczerej rozmowy, szukasz wsparcia duchowego, chcesz się wygadać a przede wszystkim odmienić swoje dotychczasowe życie? Gabinety psychologiczne czekają właśnie na takie osoby jak Ty, które poszukują odpowiedzi, dobrych rad i wskazówek na to jak pracować i co zmienić w sobie by problemy stały się przeszłością i nigdy nie wracały już w przyszłości.
Jesteśmy przekonani, że teraz po przeczytaniu tego artykułu, już wiesz co należy zrobić i do jakiego specjalisty się zgłosić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here