Życie w PRL

0
2404
Życie w PRL

Żyjąc w dzisiejszych czasach nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasi dziadkowie mieli zdecydowanie ciężej. Życie w PRL-u nie było ani kolorowe ani proste, kto miał okazję żyć w tamtych czasach ten z pewnością wie o czym mówimy. Mając wszystko w zasięgu ręki, ciężko jest nam wyobrazić sobie, że kiedyś „tego” nie było w ogóle lub dostęp do „tego” mieli tylko wybrani. Dlatego też ciesz się z tego co masz, przestań narzekać na swój los i zacznij pracować nad sobą, swoim nastawieniem i życiem. Poniżej znajdziesz więcej ciekawych informacji związanych z życiem w PRL-u, sprawdź koniecznie jak radzili sobie nasi rodacy w tamtych czasach!

PRL – krótka lekcja historii

PRL, czyli Polska Rzeczpospolita Ludowa pod taką nazwą istniała w latach 1944-1989 nasza kochana Polska. Życie w obecnych czasach już niczym nie przypomina komunistycznego życia w PRL-u. Długie kolejki przed sklepami, sprzedaż towaru na kartki, puste półki w sklepach, dyskryminacje polityczne itp. Takie właśnie było życie w PRL-u i choć wysokość wynagrodzenia w tamtych czasach wynosiła kilka tysięcy na osobę to pieniądze były bezwartościowe. Ludziom żyło się naprawdę ciężko, spytaj swoich dziadków jak oni pamiętają tamte czasy, jakie wspomnienia im towarzyszą, czego się nauczyli itp…

Wtedy tak samo jak i dzisiaj wśród ludności panowały chwile radości oraz smutku, niektórym wiodło się lepiej innym zaś nieco gorzej jednak ich psychika była na tyle silna, że bez problemu potrafili oni sobie radzić z problemami życia codziennego. My natomiast mając jakiś problem np. objawiający się trudnościami w nawiązywaniu kontaktów z obcymi natychmiast udajemy się na wizytę do specjalisty.

Życie w PRL
Problemy życia codziennego w PRL-u

Zastanawiasz się z jakimi problemami życia codziennego zmagali się Polacy, żyjący w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej? Największym wyzwaniem z jakim wówczas zmagali się nasi rodacy było robienie zakupów, dzisiaj udając się na duże zakupy nie musisz martwić się o to czy czegoś zabraknie, półki sklepowe uginają się od nadmiaru towaru, w hipermarketach znajdziesz wszystko o czym tylko marzysz – zarówno produkty polskie jak i produkty zagraniczne.

W PRL-u sklepy świeciły pustkami, zakupy udało się zrobić tylko tym najwytrwalszym, którzy mieli siłę i chęci by zająć miejsce w kolejce na kilka godzin przed otworzeniem sklepu. Odzież, obuwie, produkty spożywcze oraz chemiczne – każda z tych rzeczy wydawana była na kartki, ludzie choć posiadali pieniądze nie mogli z nimi nic praktycznie zrobić. Od ilości posiadanych kartek zależała ilość zakupów na jakie można było sobie pozwolić. Im lepsze stanowisko pracy się posiadało tym więcej kartek zostało wydanych.

Zanim jutro stwierdzisz, że Twoje życie jest bez sensu, przypomnij sobie treść tego artykułu. Żyjąc w dzisiejszych czasach naprawdę niczego Ci nie brakuje a jeżeli dotychczasowe życie wydaje Ci się nudne i zwyczajne to nic nie stoi na przeszkodzie ku temu by je zmienić. Na początku jednak zachęcamy do tego by zmienić swoje nastawienie do świata, pozbądź się negatywnych emocji oraz uczuć, skup się na tym co dobre, co da Ci radość oraz satysfakcję.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŻycie gwiazd
Następny artykułZdrowe życie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here