Zdrowe życie

0
2937
Zdrowe życie

Pijąc poranną kawę i przeglądając prasę nagle uświadomiłeś sobie, że masz już dosyć swojego zwyczajnego, pełnego rutyny życia? Postanowiłeś zrobić coś dla siebie, swojego ciała i umysłu? Jak zacząć prowadzić zdrowe życie? Czy chodzi tu tylko i wyłącznie o zmianę nawyków żywieniowych? Przeczytaj dalszą część artykułu i sprawdź jakie powinno być zdrowe życie!

Czym dla Ciebie jest zdrowe życie?

Odpowiedzi na to pytanie będzie z pewnością wiele, a to z tego prostego względu, że nie jesteśmy identyczni. Każdy z nas ma inne upodobania, zainteresowania, inaczej myślimy oraz postrzegamy niektóre rzeczy. Dlatego zanim przystąpisz do opracowywania planu zmiany swojego dotychczasowego życia, postaraj się stworzyć własną definicję „zdrowego życia”. Usiądź i zastanów się przez chwilę nad tym jakie jest teraz i jakie chciałbyś żeby było Twoje życie, co należy zmienić a co spokojnie można pielęgnować i rozwijać dalej.

Zdrowe życie dla jednych oznaczać będzie życie w kompletnej zgodzie z naturą, dla drugich zaś przejście na dietę oraz regularne uprawianie różnego rodzaju sportów. Dla niektórych zdrowe życie to życie bez stresu i problemów natury psychologicznej. A czym dla Ciebie jest zdrowe życie?

Zdrowe życie

Najpierw zmień siebie dopiero potem całą resztę

Nasze życie wygląda dokładnie tak jak tego chcemy, to co się obecnie dzieje zależy od wykonywanych przez nas czynności oraz sposobu myślenia i na tym ostatnim skupimy się teraz nieco bardziej.
Zdrowy umysł da Ci zdrowe życie, choć może nie brzmi to zachęcająco to zapewniamy Cię, że tak właśnie jest. Zadbaj o spokój ducha a zobaczysz jaki zbawienny wpływ będzie to miało na jakość codziennego funkcjonowania. Pozbądź się negatywnego myślenia, skup się na sobie, nie przejmuj się tym co na Twój temat mają do powiedzenia inni. Staraj się być radosny i zadowolony, ciesz się z tego co masz i co możesz mieć dzięki zmianie podejścia.

Jeżeli podejrzewasz, że możesz mieć problem z zaburzeniami emocjonalnymi bądź zaburzeniami osobowości to nie czekaj tylko czym prędzej udaj się na konsultacje do specjalisty, który ustali przyczynę Twoich problemów oraz pokaże Ci jak skutecznie możesz z nimi walczyć.

Wyznacz cel, opracuj plan działania i zacznij działać!

Teraz kiedy już wiesz czym jest dla Ciebie zdrowe życie prościej Ci będzie wyznaczyć cel, który może być np. zgubieniem kilku kilogramów, bądź zmianą pracy na mniej stresową. Cel będzie jednocześnie Twoją motywacją, która napędzać będzie Cię do dalszego działania.
Niezwykle pomocne może okazać się przygotowanie szczegółowego planu działania, wyznacz sobie datę realizacji celu oraz zadania z jakimi musisz się zmierzyć by go osiągnąć. Nie przejmuj się tym, że na początku coś może iść nie po Twojej myśli, zamiast się poddawać i narzekać – włącz pozytywne myślenie, nie załamuj się ani nie złość, nie dopuszczaj do siebie negatywnych emocji.
Pamiętaj człowiek metodą prób i błędów dochodzi do celu! Czasami musi być w życiu gorzej, żeby potem było lepiej, taka jest naturalna kolej rzeczy!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŻycie w PRL
Następny artykułŻycie po rozwodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here