Znany psycholog

0
2118
Znany psycholog

Będąc jeszcze w gimnazjum marzyłeś o tym by w przyszłości zostać psychologiem? Dzisiaj kiedy za kilka miesięcy przystąpisz do egzaminów maturalnych nadal utwierdzasz się w przekonaniu, że chcesz zostać znanym i szanowanym psychologiem, do którego będą tworzyły się kolejki. Chcesz by Twoi pacjenci z uśmiechem na ustach opuszczali gabinet? Dzisiaj podpowiemy Ci jakie kroki należy podjąć by zostać znanym psychologiem. Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci rozwinąć karierę zawodową tak byś za kilka lat mógł spełnić swoje marzenie.

Jak zostać znanym psychologiem? Od czego zacząć?

Marzysz o tym by w niedalekiej przyszłości zostać popularnych psychologiem, który cieszy się zaufaniem oraz sympatią ludzi, którzy dzięki Twojej pomocy odmienili swoje życie? Psycholog nie jest lekarzem to specjalista, który wspiera pacjentów w ciężkich chwilach, pomaga im w walce z problemami życia codziennego, które utrudniają im normalne funkcjonowanie.
Zacznijmy od tego, że aby móc pracować w tym zawodzie musisz posiadać odpowiednią wiedzę oraz wykształcenie. W tym celu po ukończeniu liceum należy złożyć papiery na studia o kierunku psychologicznym o czym opowiemy Ci już za chwilę.

Studia psychologiczne – najważniejsze informacje

Na studia o kierunku psychologicznym aplikować może tylko i wyłącznie absolwent szkoły średniej, który posiada świadectwo jej ukończenia oraz świadectwo potwierdzające zaliczenie egzaminów maturalnych.
W procesie rekrutacji na psychologię pod uwagę brane są wyniki z egzaminu maturalnego:
– z przedmiotów podstawowych (języka polskiego, języka obcego, matematyki);
– z przedmiotów dodatkowych (WOS-u czyli wiedzy o społeczeństwie, historii, biologii, chemii a także fizyki).
Prostym sposobem na zwiększenie szans na pozytywny wynik rekrutacji jest przystąpienie do egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym.

Studia psychologiczne trwają pięć lat, są to jednolite studia magisterskie, po których odbyciu każdy student otrzymuje tytuł magistra uprawniający go do wykonywania pracy w kreślonym zawodzie.
Po odbyciu cztero-letniej nauki z dziedziny podstaw psychologi, należy wybrać odpowiednią specjalizację. Tutaj do wyboru masz m.in.: psychologię społeczną, psychologię pracy i biznesu, psychologię kliniczną dzieci i młodzieży oraz dorosłych, psychologię sportową, psychologię sądową oraz kryminalną.

Znany psycholog
Gdzie szukać pracy po studiach?

Posiadając tytuł magistra psychologi zatrudnienie znajdziesz przede wszystkim w poradniach psychologicznych, szpitalach, szkołach, ośrodkach zdrowotnych itp. Wszystko tak naprawdę zależy od tego jaką specjalizację ukończyłeś.

Rozwiń swój biznes!

Najlepszym sposobem na zostanie znanym psychologiem jest rozwinięcie własnego biznesu. Na początku, zaraz po zakończeniu edukacji znajdź pracę w poradni psychologicznej, tam nabierzesz doświadczenia oraz obycia z zawodem. Dopiero potem, kiedy będziesz pewny i świadomy pracy psychologa otwórz swój własny gabinet, załóż stronę internetową a przede wszystkim bądź profesjonalistą, któremu zależy na dobru pacjentów, bowiem to właśnie ich pozytywne opinie na temat Twojej pracy uczynią Cię znanym psychologiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here