Psycholog biznesu

0
2141
Psycholog biznesu

Fascynujesz się wpływem reklam na ludzki umysł? Zastanawia Cię to jak myślą ludzie biznesu, czym kierują się w trakcie dokonywania interesów, podpisywania kontraktów itp.? Za kilka lat chciałbyś znaleźć dobrze płatną pracę w dużym przedsiębiorstwie? Dzisiaj podpowiemy Ci co zrobić aby połączyć przyjemne z pożytecznym – poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat psychologii biznesu. Chcesz wiedzieć jakie kroki należy podjąć, by zostać psychologiem biznesu? Czym się zajmuje oraz jak wygląda praca psychologa biznesu? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dalszej części wpisu, sprawdź koniecznie co dla Ciebie przygotowaliśmy, skorzystaj z naszych wskazówek i zadbaj o swoją przyszłość już dziś!

Jak zostać psychologiem biznesu?

Psychologia biznesu łączy w sobie elementy psychologi oraz podstaw marketingu i zarządzania. Kierunek ten jest w dużej mierze tym osobom, które interesują się wpływem poszczególnych elementów biznesu (reklamy, zakupów, zarządzania zespołem) na ludzką psychikę. W tym wypadku psychologia ma wpływać na zwiększenie się podaży, poprzez umiejętne kierowanie emocjami potencjalnych kupców.

Aby zostać psychologiem biznesu należy ukończyć odpowiednie studia w tym kierunku. Na studia psychologiczne zapisać się może każdy absolwent szkoły średniej, który pozytywnie przebrnął przez egzaminy maturalne.

Studia psychologiczne trwając pięć lat, są to jednolite studia magisterskie, po których odbyciu każdy student otrzymuje tytuł magistra uprawniający go do wykonywania pracy w kreślonym zawodzie.
Po odbyciu cztero-letniej nauki z dziedziny podstaw psychologi, należy wybrać odpowiednią specjalizację, w Twoim wypadku będzie to psychologia biznesu.

Jak dostać się na studia psychologiczne – proces rekrutacji

Papiery na studia o kierunku psychologicznym może złożyć każdy absolwent szkoły średniej, który posiada świadectwo jej ukończenia oraz świadectwo maturalne. Skoro jesteśmy przy maturach to teraz zajmiemy się przedmiotami jakie należy zdawać. Jeżeli chodzi o przedmioty podstawowe to jest to oczywiście język polski, język obcy oraz matematyka. Chcesz zwiększyć swoje szanse spełnienie marzeń o studiach psychologicznych? Oprócz przedmiotów podstawowych na maturze zdawać możesz także przedmioty dodatkowe, tutaj najważniejsze są WOS (wiedza o społeczeństwie), historia, biologia, chemia oraz fizyka.

Psycholog biznesu

Praca psychologa biznesu

Głównym zadaniem psychologa biznesu jest umiejętne wykorzystanie wiedzy psychologicznej w sprzedaży oraz zarządzaniu. Specjalista pomaga właścicielom firm zrozumieć zachowania pracowników, pokazuje mu w jaki sposób należy kierować kadrą tak by praca była efektywniejsza. Psycholog biznesu bierze także udział przy tworzeniu reklam a to z tego względu, że doskonale on wie jaki bodziec wywoła pożądane emocje a tym samym zachęci konsumenta do zakupu danego przedmiotu.

Kiedy już otrzymasz tytuł magistra to pracy szukać możesz m.in. w:
– agencjach reklamy;
– agencjach PR-owych;
– mediach (telewizji, gazecie, radiu);
– dużych firmach oraz przedsiębiorstwach;
– agencjach pracy;
– centrum badania opinii społecznej.

Obecnie polski rynek pracy wykazuje duże zapotrzebowanie na psychologów biznesu. Z pewnością ucieszy Cię fakt, że jest to jeden z lepiej zarabiających zawodów w Polsce. Średnia pensja psychologa biznesu wynosi ok. 3500 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here