Psycholog internetowy

0
2042
Psycholog internetowy

Odczuwasz potrzebę zwierzenia się ze swoich problemów? Szukasz wsparcia, pomocy? Nie wiesz jak sobie poradzić przez co Twoje samopoczucie z dnia na dzień się pogarsza. Pamiętaj, nie jesteś sam – skorzystaj z pomocy psychologa i przywróć uśmiech na swojej twarzy. Dzisiaj zajmiemy się terapiami online, choć na polskim rynku psycholog internetowy to dla wielu osób nowość to coraz chętniej decydujemy się właśnie na taką formę pomocy, dlaczego? O tym opowiemy Ci już za chwilę.

Kim jest psycholog i w jakich sytuacjach pomoże?

Psycholog to absolwent szkoły wyższej o kierunku psychologicznym, który posiada tytuł magistra psychologii. Psycholog nie jest lekarzem, to specjalista zajmujący się problemami natury psychologicznej – wspiera pacjentów słowem a nie środkami farmakologicznymi.
Do psychologa zgłaszać należy się z problemami życia codziennego np. problemami w pracy, w szkole, w partnerstwie itp. Jeżeli czujesz się osamotniony, boisz się rozmawiać z ludźmi, jesteś nieśmiały – to konsultacja psychologiczna sprawdza się w takich przypadkach najlepiej.

Gdzie szukać psychologa internetowego?

Jak sama nazwa wskazuje, psychologa internetowego należy szukać nigdzie indziej jak w internecie. W tym celu wystarczy, że w wyszukiwarkę google wpiszesz odpowiednie hasło np. „psycholog online”, „terapia psychologiczna online” a Twoim oczom ukażą się portale zajmujące się udzielaniem porad psychologicznych. Pewnie zdziwisz się kiedy zobaczysz pomiędzy iloma psychologami internetowymi możesz wybierać. Tak jak pisaliśmy na samym wstępie, jest to pewnego rodzaju nowość, która od razu zyskała całkiem sporą grupę zwolenników. Udzielanie porad psychologicznych online jest wygodne i niezwykle komfortowe dla obydwu stron – zarówno psychologa jak i pacjenta. Klienci czują się bezpiecznie i pewnie, nie krępują się ani nie wstydzą, po prostu jest im łatwiej opowiedzieć o swoich problemach jakby nie patrząc obcej osobie.

Chcesz wiedzieć czym należy kierować się w trakcie wyboru psychologa internetowego? Zwróć uwagę przede wszystkim na opinie innych osób, które już korzystały z usług konkretnego specjalisty. Im więcej pozytywnych i pochlebnych komentarzy tym psycholog jest lepszy!
Najważniejsze to sprawdź komu chcesz zaufać i powierzyć swoje zdrowie psychiczne – dowiedź się czy dany psycholog internetowy posiada odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie, w dzisiejszych czasach nie brakuje amatorów, którzy udają profesjonalistów.

Psycholog internetowy
Czy terapia online jest bezpłatna?

Zastanawiasz się czy skorzystanie z usług psychologa internetowego jest w pełni bezpłatne? Otóż i tak, i nie, wszystko tak naprawdę zależy od portalu oraz problemu z jakim się zgłosisz do specjalisty. Niektórzy psycholodzy internetowi udzielają pierwszej darmowej porady, za każdą kolejną natomiast należy zapłacić. Jeżeli chodzi o dłuższe terapie psychoterapeutyczne to te z reguły są odpłatne. Ceny są zróżnicowane, ale i tak koszty konsultacji psychologicznej przez internet są dużo niższe niż w wypadku tradycyjnego spotkania z psychologiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here