Psycholog na telefon

0
2046
Psycholog na telefon

Czujesz, że dzieje się z Tobą coś niedobrego? Nie wiesz jak poradzić sobie ze swoim problemem, szukałeś pomocy wśród przyjaciół i znajomych jednak bezskutecznie? Stopniowo pogarszające się samopoczucie oraz niskie poczucie wartości i pojawiające się stany lękowe mogą świadczyć o depresji. Niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo poważne jest to schorzenie i jakie mogą być konsekwencje jego zlekceważenia. Jeżeli doskwiera Ci poczucie osamotnienia i wydaje Ci się, że życie straciło sens to czym prędzej powinieneś skonsultować się z psychologiem. Informacje o tym jak działa psycholog oraz w jaki sposób możesz się z nim skontaktować znajdziesz w dalszej części artykułu

Kim jest psycholog?

Psycholog to osoba posiadające wyższe wykształcenie oraz tytuł magistra psychologii w określonej specjalizacji. Psycholog nie jest lekarzem lecz specjalistą zajmującym się badaniem ludzkich zachowań, który wspiera pacjentów poprzez szczerą rozmowę oraz udzielanie odpowiednich rad.
Psycholog jest upoważniony do wykonywania różnego rodzaju testów psychologicznych, po których powinien postawić diagnozę a następnie wydać odpowiednie zaświadczenie lub orzeczenie.

W jakich sytuacjach należy skorzystać z pomocy psychologa?

Z psychologiem należy skontaktować się w sytuacji kiedy przyczyną pogarszającego się samopoczucia są tzw. problemy życia codziennego np. kłótnie z partnerem, utrudniony kontakt z dzieckiem, lęk przed otworzeniem się na nowe znajomości, brak samoakceptacji oraz motywacji itp.
Jeżeli do tego dochodzą również inne schorzenia jak bezsenność, nerwica natręctw czy fobie wówczas konieczna może okazać się wizyta u lekarza psychiatry, który zastosuję odpowiednie leczenie farmakologiczne.

Psycholog na telefon
Czy porady psychologiczne mogą być udzielane są telefonicznie?

Nie masz odwagi aby oko w oko zwierzyć się ze swoich problemów obcej osobie? Spokojnie w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, bez problemu możesz skontaktować się z psychologiem poprzez internet lub telefonicznie. Skorzystaj z wyszukiwarki google i znajdź numer na tzw. telefon zaufania a następnie zadzwoń i pozwól sobie pomóc póki nie jest jeszcze za późno.

Jakie są plusy rozmowy telefonicznej z psychologiem?

Zaletą rozmowy telefonicznej z psychologiem jest przede wszystkim komfort oraz wygoda. Pacjent czuje się swobodnie i bezpiecznie przez co łatwiej jest mu zwierzyć się zupełnie obcej osobie ze swoich problemów. Kolejny plus dotyczy godzin pracy psychologów na telefon – w większości przypadków specjaliści obsługujący „telefony zaufania” pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jeżeli nagle w środku nocy przebudzisz się i poczujesz, że musisz z kimś porozmawiać to bez obaw możesz skontaktować się ze specjalistą.

Zastanawiasz się jaki jest koszt konsultacji psychologicznej przez telefon? W przypadku telefonów zaufania porady psychologiczne udzielane są bezpłatnie, koszt ponosimy jedynie za wykonanie połączenia. W sytuacji kiedy korzystamy z porady prywatnego psychologa cena ustalona zostanie indywidualnie, z reguły jest to 100-150 zł za jedną godzinę konsultacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here