Zgrany zespół to silny zespół! Jak go zbudować?

0
2120
Imprezy integracyjna dla pracowników

W ofertach pracy często pojawia się punkt o zgranym zespole, jednak zbudowanie go nie jest takie łatwe i wymaga czasu oraz odpowiedniej organizacji. Czy jest jakaś recepta jak to zrobić?

Praca zespołowa jest obecnie jedną z dominujących form działań nad projektami. Współcześnie często pracujemy w tak zwanych open space’ach, gdzie przebywa spora część teamu. W takich miejscach atmosfera jest kluczowa. Gdy w powietrzu wisi jakiś konflikt trudno o efektywne wykonywanie obowiązków zawodowych.

Recepta na zgrany zespół?

Skomponowanie teamu, który się wspiera, osiąga sukcesy, a do tego lubi porozmawiać ze sobą zarówno o pracy, jak i o swoich prywatnych sprawach, jest wymagającym zadaniem. Duża odpowiedzialność leży tutaj na menagerze zespołu. Musi on wykazać się umiejętnościami budowania relacji i odpowiedniego doboru pracowników. W pracy najważniejsze są kompetencje, ale nie tylko istotny jest również charakter. Psychologiczne dopasowanie do zespołu to równie ważna kwestia. Nie tylko dla obecnych pracowników, ale także dla nowej osoby, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z firmą.

Wspólne wyjścia poza pracą

W pracy jest miejsce na żarty i krótkie prywatne rozmowy, ale najlepiej poznać się w czasie luźnego wypadu na miasto. Imprezy integracyjna dla pracowników to świetny pomysł, aby stworzyć silne relacje między pracownikami, a także zapewnić dobry wizerunek. Zaowocuje on np. w czasie przyszłych rekrutacji. Teraz, gdy mówimy o rynku pracowników, warto dbać o dobre zdanie na temat twojego przedsiębiorstwa. Integracja firmowa pozwoli zżyć się pracownikom z pracą i tym samym stworzyć lubiący się i zgrany team.

Masz dream – team – pokaż to!

Stworzenie dream teamu to wymagające zadanie, jeśli jednak udało Ci się to osiągnąć, to pochwal się tym! Pokazuj swój zespół w social mediach, mów o tym otwarcie w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Takie działanie może przynieść korzyści zarówno wizerunkowe, jak i biznesowe. W końcu każdy lubi budować pozytywne relacje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here