Płyn do dezynfekcji rąk – jak używać?

0
1503
Płyn do dezynfekcji rąk

Czy istnieje wirusobójczy płyn do dezynfekcji rąk? Ten tak pożądany w czasach pandemii koronawirusa produkt, jest rekomendowany jako jeden ze sposobów zachowania higieny osobistej, która może niwelować rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. Okazuje się jednak, że chociaż produkcja żeli dezynfekujących jest obecnie wzmożona i jest to środek ogólnodostępny, to jednak nie wszyscy potrafią go odpowiednio używać. Jak właściwie uchronić się przed rozprzestrzenianiem i zarażeniem koronawirusem? Przedstawiamy wskazówki.

Kup dobry płyn do dezynfekcji rąk

Liczy się przede wszystkim jakość. Płyn do dezynfekcji musi mieć odpowiednie stężenie alkoholu. Może być z dodatkiem wody utlenionej oraz olejków naturalnych, które oprócz ochrony przed nadmiernym wysuszeniem dłoni, są jednocześnie bakterio i wirusobójcze.

Warto również zwrócić uwagę na samo opakowanie płynu do odkażania. Nowoczesna maszyna do napełniania tubek kremem dezynfekcyjnym zakłada dzisiaj napełnianie opakowań bezdotykowych i właśnie w takie warto zainwestować. Chodzi o to, by nie przenosić zainfekowaną dłonią koronawirusa na opakowanie środka do dezynfekcji.

Jak często myć ręce?

Jak najczęściej się da. Zawsze po powrocie do domu, po dotknięciu potencjalnie zainfekowanego przedmiotu. Koronawirus może bytować nawet kilkadziesiąt godzin na barierkach, klamkach, opakowaniach różnych produktów. Co więcej, oprócz samego mycia dłoni zalecana jest także sterylizacja wspomnianych przedmiotów użyteczności publicznej, jeśli tylko jest to możliwe.

Same dłonie powinny być myte co najmniej 30 sekund wraz ze strefą pod paznokciami oraz pomiędzy palcami. Dzięki temu wirusa pokona nawet tradycyjne mydło. Jeśli weźmiemy pod uwagę środki odkażające, polecane są przede wszystkim te o rzadkiej, płynnej konsystencji, które lepiej niż kremy rozprowadzają się na skórze.

Jeżeli interesują Cię systemy dozujące: https://www.vekamaf.pl/systemy-dozujace/ – sprawdź tutaj szczegóły. Nasi doradcy chętnie udzielą Ci merytorycznego wsparcia.

Pamiętajmy, że dzisiaj w płyny dezynfekujące powinny być zaopatrzone wszystkie sklepy, lokale gastronomiczne, punkt usługowe, placówki użyteczności publicznej, siedziby firm oraz biura. Korzystanie z takich środków zalecane jest zgodnie z rekomendacjami WHO oraz w zgodzie z reżimem sanitarnym wystosowanym przez Ministra Zdrowia. Sam dostęp do tych preparatów jednak nie wystarczy, jeśli ludzie nie będą z nich korzystać w sposób właściwy. Częstotliwość odkażania dłoni zapobiega zaś rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jeśli nie masz dostępu do płynu do dezynfekcji dłoni, nie pocieraj nimi nosa, oczu czy okolic ust – zmniejszysz tym samym ryzyko zarażenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here