Wiejskie życie

0
2113

Marzysz o tym by na stałe wyprowadzić się na wieś? Masz już dosyć życia w ciągłym biegu, chaosie i hałasie? Czujesz, że duże miasto Cię przytłacza i zabija Twoją radość życia? Dzisiaj podpowiemy Ci co zrobić by spełnić marzenie o wiejskim życiu. Choć cały proces może wydawać się być trudny do osiągnięcia to wcale tak nie jest. Pokażemy Ci także jak wygląda dzisiaj życie na wsi i czy jest ono tak spokojne jak kiedyś. Jesteś ciekaw co dla Ciebie przygotowaliśmy?

Dlaczego „mieszczuchy” chcą żyć na wsi?

Ludzie mieszkający w wielkich miastach zazwyczaj zazdroszczą osobom żyjącym na wsi i odwrotnie. Dlaczego tak się dzieje? Szczegół tkwi w naszej psychice oraz ogólnych stereotypach. Mieszkając w dużej aglomeracji, w której życie toczy się znacznie szybciej, wszyscy gdzieś się śpieszą, nie mają na nic czasu itp. bardzo często zaczynamy snuć marzenia o spokojnym życiu z dala od tego wszystkiego. Wówczas na myśl przychodzi nam właśnie życie na wsi, co z kolei jest zupełnym przeciwieństwem życia miejskiego. Jeżeli na codzień mieszkasz w mieście to z pewnością wiesz o czym mówimy.

Niestety bardzo często zapominamy o tym, że to co ma swoje zalety ma również i wady – tak samo jest w tym przypadku. Życie na wsi wcale nie jest takie proste i spokojne jakby Ci się mogło wydawać. Dzisiejsza wieś już nie wygląda tak jak kiedyś, bliżej jej do miasta niż natury, choć niektóre miejscowości w dalszym ciągu nie zostały przekształcone na te bardziej „miastowe” więc życie tam jest typowo wiejskie.

Życie na wsi – plusy i minusy

Zastanawiasz się jakie są plusy życia na wsi? Jednym z najważniejszych jest oczywiście upragniona cisza oraz spokój – czas na wsi płynie zdecydowanie wolniej, pod warunkiem, że miejscowość nie została zmodernizowana. Prowadząc typowo wiejskie życie masz możliwość wykorzystania wolnej przestrzeni otaczającej Twój dom jak tylko ze chcesz, możesz grillować, uprawiać warzywa oraz hodować zwierzęta bez obawy o to, że Twoim sąsiadom ten pomysł się nie spodoba.

Powietrze na wsi jest dużo czystsze niż te w mieście, co pozytywnie wpływa zarówno na kondycję fizyczną jak i psychiczną, wiejskie życie jest mniej stresowe – zapomnisz o ciągłych kłótniach z sąsiadami, walką o miejsce parkingowe czy też hałasie za oknami.

Wiejskie życie

Czy wiejskie życie ma minusy? Otóż ma, jednym z najbardziej dokuczliwych jest duża odległość od miasta. Jeśli pracujesz zawodowo w centrum miasta to codzienny dojazd w tę i z powrotem a także ciągłe stanie w korkach powodować mogą zajmować Ci nawet kilka godzin, które mógłbyś poświęcić na rozwijanie swoich pasji.
Żyjąc na wsi, będziesz z dala od swoich znajomych oraz przyjaciół, wiejskie życie nie jest również takie tanie – budowa lub domu, zadbanie o ogród, ciągła tankowanie samochodu – to wszystko kosztuje.

Wyznacz sobie cel i zacznij działać

Jeżeli jesteś jednak zdecydowany na wyprowadzkę na wieś, to dużym ułatwieniem będzie przygotowanie sobie planu działania, skoro cel masz już wyznaczony to teraz ustal jakie zadania musisz wykonać by stopniowo przybliżać się do jego osiągnięcia. Zobaczysz nim się obejrzysz już będziesz popiła poranną kawę na tarasie podziwiając wschód słońca w jednej z wiejskich miejscowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here