Kreatywne życie

0
1978
Kreatywne życie

Postanowiłeś, że od tej pory będziesz prowadził twórcze i kreatywne życie, które da Ci radość oraz spełnienie? Codzienność wcale nie musi być nudna, przepełniona rutyną i zwyczajnością. Nie żyj tak jak chcą tego inni, zacznij żyć tak jak Ci się podoba, zmień siebie na lepsze, rozwijaj swoje pasje oraz zainteresowania a zobaczysz jak pozytywnie wpłynie to na Twoje dotychczasowe życie. Skorzystaj z naszych wskazówek znajdujących się poniżej i zacznij żyć w sposób kreatywny!

Twórcze, interesujące, ciekawe…

Zanim zaczniesz żyć kreatywnie zastanów się nad tym czym dla ciebie jest owa „kreatywność”. Pisaliśmy już o tym wiele razy, każdy z nas jest inny. Jako pojedyncze jednostki społeczne mamy różne podglądy oraz potrzeby, zupełnie inaczej postrzegamy świat – to co dla jednego będzie kreatywne, dla drugiego będzie nudne i zwyczajne.
To szczególnie ważne by przed przystąpieniem do radykalnej zmiany dotychczasowego życia, spróbować stworzyć własną definicję „kreatywności”. Zgodnie z informacjami dostępnymi w słowniku języka polskiego kreatywność to pewnego rodzaju postawa twórcza, sposób myślenia, który napędza nas do działania a tym samym tworzenia zupełnie nowych i odmiennych rzeczy. Teraz usiądź, weź do ręki kartkę i długopis a następnie wypisz wszystkie słowa kojarzące Ci się ze słowem „kreatywne”.

Zadaj sobie pytanie – „Kreatywne, czyli jakie?”. Czy jest ono twórcze, interesujące, ciekawe, oryginalne, pomysłowe, wyjątkowe, pełne niespodzianek, nowoczesne itp…
Kiedy już stworzysz własną definicję kreatywnego życia to teraz możesz zastanowić się nad tym jakie zmiany należy wprowadzić by osiągnąć zamierzony cel.

Kreatywne życie

Jak żyć kreatywnie?

Życie kreatywne to życie szczęśliwe aby czerpać z niego to co najlepsze konieczna będzie zmiana nie tylko dotychczasowych nawyków i przyzwyczajeń ale zmiana samego siebie. Nie przejmuj się tym, że czasem coś Ci nie wychodzi w końcu człowiek uczy się na błędach. Nie słuchaj także tego co na temat Twojej osoby oraz życia sądzą inni. Zacznij szanować siebie i doceniać to co masz, spróbuj pokochać siebie takim jakim jesteś, tylko wtedy Twoje życie nabierze barw i przyniesie Ci radość.

Rób to co kochasz i spełniaj swoje marzenia – to kolejne warunki jakie należy spełnić by żyć w sposób kreatywny. Zastanów się nad tym co najbardziej lubisz robić kiedy masz chwilę tylko dla siebie – malujesz, rysujesz, czytasz książki, jeździsz konno, na motocyklu a może piszesz wiersze? Nie patrz na to czym pasjonują się Twoi znajomi lub na to co jest obecnie na czasie – rób to, co wywołuje uśmiech na Twojej twarzy i pozwala choć na chwilę zapomnieć o problemach.

Marzyłeś o dalekiej podróży po krajach Ameryki Południowej a może chcesz przeprowadzić się na wieś? Pamiętaj nie od razu Rzym zbudowano – przygotuj sobie odpowiedni plan działania np. regularnie odkładaj pewną sumę pieniędzy do skarbonki na wyjazd a następnie kroczek po kroczku dąż do zrealizowania swoich marzeń – w końcu marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here