Psycholog na NFZ

0
2878
Psycholog na NFZ

Z dnia na dzień Twoje samopoczucie się pogarsza? Nie możesz dogadać się z dzieckiem lub współmałżonkiem? Czujesz, że z Twoją kondycją psychiczną dzieje się coś złego i nie wiesz jak sobie z tym poradzić? W związku z tym, podjąłeś decyzję o zapisaniu się na konsultacje z psychologiem z NFZ-u. Jesteś ciekawy ile będziesz musiał czekać na wizytę? Dzisiaj opowiemy Ci o tym jak działa polska służba zdrowia, odpowiemy także na pytanie ile lat upłynie zanim dostaniesz się do specjalisty i czy warto czekać aż tak długo? Chcesz wiedzieć jak będzie wyglądało Twoje życie w przeciągu najbliższych miesięcy oraz co możesz zmienić? Jeżeli tak to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

W jakich sytuacjach należy poprosić o pomoc psychologa?

Zanim podejmujemy decyzję o wizycie u psychologa zazwyczaj zastanawiamy się czy będzie on w stanie pomóc nam uporać się z naszymi problemami. Chcesz wiedzieć kiedy należy zgłosić się do psychologa po pomoc? Jeżeli zauważyłeś, że w ostatnim czasie Twoja psychika nie jest w najlepszej kondycji, ciągle jesteś smutny, zmartwiony oraz rozkojarzony, dostrzegasz u siebie pierwsze objawy depresji lub cierpisz z powodu innych zaburzeń psychologicznych masz nerwicę natręctw oraz lęki to jest to najlepszy moment do skonsultowania się z profesjonalistą.

Psycholog nie jest lekarzem to specjalista posiadający tytuł magistra w określonej specjalizacji (np. psychologia pracy), który pomaga poprzez szczerą rozmowę z pacjentem, jest jego wsparciem oraz otuchą. Niestety prywatna wizyta u psychologa wiąże się z jednorazowym wydatkiem kwoty 200-300 zł, na który nie każdy z nas może sobie pozwolić. Wówczas w takich sytuacjach decydujemy się na skorzystanie z bezpłatnej pomocy czyli psychologa z NFZ-u.

Czy warto czekać kilka lat na konsultację psychologiczną?

Na bezpłatną konsultację z psychologiem z NFZ-u czeka się zazwyczaj od kilku miesięcy do dwóch lat. Co więcej warto wspomnieć, że będzie to pierwsza zapoznawcza wizyta, na kolejną ponownie pacjenci zmuszeni są czekać kolejnych kilka miesięcy. Czy warto czekać? Naszym zdaniem nie, jeżeli jesteś w naprawdę bardzo trudnej sytuacji, która uniemożliwia Ci codzienne funkcjonowanie to nie ma na co czekać, bowiem tylko natychmiastowa rozmowa z psychologiem może zapobiec dalszemu pogorszeniu się kondycji psychicznej pacjenta. Nie możesz mieć pewności, że w przeciągu tych miesięcy sytuacja się poprawi i Twoje życie wróci do normy…

Psycholog na NFZ
Czy istnieją darmowe porady psychologiczne?

Czujesz, że potrzebujesz natychmiastowej wizyty u psychologa ale na chwilę obecną nie możesz pozwolić sobie na wizytę w prywatnej poradni psychologicznej? Co zrobić w takiej sytuacji? Obecnie w większości polskich miast istnieją darmowe poradnie psychologiczne, skorzystaj z wyszukiwarki internetowej i sprawdź czy w Twojej okolicy istnieje placówka umożliwiające bezpłatne konsultacje z psychologiem. Zadzwoń, dowiedz się jakie warunki musisz spełnić i natychmiast umów się na pierwszą wizytę.
Oprócz tego możesz skorzystać również z darmowych porad psychologicznych udzielanych telefonicznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here