Psycholog chrześcijański

0
2214
Psycholog chrześcijański

Jesteś osobą bardzo wierzącą dlatego też ufasz tylko tym ludziom, którzy podzielają te same poglądy co Ty, dlatego też poszukujesz psychologa, który nie tylko Cię zrozumie i wesprze ale poprzez wyznawanie tej samej wiary dodatkowo wzbudzi Twoje zaufanie jeszcze bardziej? Dzisiaj zajmiemy się tematem psychologów chrześcijańskich, opowiemy nieco więcej na temat specyfiki ich pracy oraz wykształcenia. Jeżeli jesteś zainteresowany tym jak wygląda praca psychologa chrześcijańskiego oraz do jakiej grupy jest ona kierowana to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

Psycholog a psycholog chrześcijański – jaka jest różnica?

To pytanie zadaje sobie znaczna większość osób a jak to tak naprawdę wygląda w rzeczywistości? Na czym polega ta różnica? Jeżeli chodzi o wykształcenie to zarówno psycholog społeczny jak i psycholog chrześcijański powinien ukończyć w tym kierunku odpowiednią szkołę wyższą – w tym wypadku będą to jednolite studia magisterskie o profilu psychologicznym, trwające pięć lat. Po ich ukończeniu każdy z absolwentów otrzymuje tytuł magistra psychologii w danej specjalizacji.

Psycholog w zależności od posiadanych umiejętności zatrudniony może być m.in. w szkole, w ośrodku wychowawczym, w poradni psychologicznej itp. Psycholog chrześcijański natomiast pracuje zazwyczaj w różnego rodzaju chrześcijańskich poradniach, w parafiach i diecezjach lub świadczą oni prywatne usługi.
Aby zostać psychologiem chrześcijańskim należy wyznawać oczywiście odpowiednią wiarę, którą należy następnie w umiejętny sposób wykorzystywać w pracy tak by przynosić ulgę i ukojenie potrzebującym.

Dla kogo psycholog chrześcijański?

Psycholog chrześcijański to specjalista, który wspiera pacjentów dobrą radą, potrafi ich wysłuchać oraz zrozumieć. Psychologia chrześcijańska opiera się na wykorzystaniu elementów wiary, wartości religijnych w celu zniwelowania problemu natury psychologicznej. Placówki zatrudniające psychologów chrześcijańskich są miejscem dla osób silnie utwierdzonych w chrześcijańskiej wierze, którzy zaufaniem darzą osoby wyznające te same poglądy, bowiem tylko wtedy czują się bezpiecznie i pewnie.

Psycholog chrześcijański
Z jakimi problemami zgłosić się do psychologa?

Do psychologa chrześcijańskiego można zgłaszać się z problemami życia codziennego lub zaburzeniami emocjonalnymi, które negatywnie wpływają na jakoś życia, utrudniając tym samym wykonywanie pracy lub kontakt z najbliższym otoczeniem. Jeżeli w ostatnim czasie odczuwasz nieuzasadniony smutek i niechęć, boisz się kontaktu z innymi ludźmi, zamknąłeś się na świat lub zwątpiłeś w swoją wiarę to czym prędzej powinieneś udać się na konsultację ze specjalistą.

Gdzie szukać psychologa chrześcijańskiego?

Najprostszym sposobem na znalezienie dobrego psychologa chrześcijańskiego będzie skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Znajdziesz tam wszystkie informacje dotyczące działalności poszczególnych placówek oraz specjalistów. Pamiętaj tylko o tym by przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się z opiniami innych osób, które miały okazję korzystać już z usług danego psychologa chrześcijańskiego, wybierz specjalistę, który cieszy się największym zaufaniem oraz skutecznością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here