Płatności SMS-em – czy nadal są popularne?

0
1910
Płatności SMS-em – czy nadal są popularne?

Wejście na rynek automatycznych płatności stało się niezwykle popularne w początkach XXI wieku. Druga jego dekada to rozwój szybkich płatności, które sprawiają, że z dawnego sposobu płatności sms-em nic właściwie nie zostało. No właśnie, czy aby na pewno tego rodzaju sposób płacenia już wyszedł z mody?

Płatności SMS – zalety

              Zdecydowanie wciąż korzysta się z tego rozwiązania, choć niewątpliwie robi się to coraz rzadziej. Dlaczego? Przede wszystkim płatności SMS nie dają już takich możliwości jak kiedyś i są droższe dla zlecającego niż płatności szybkie przez Internet. Jednak wciąż takie usługi, jak płatności SMS Premium za pomocą przelewy24.pl to częsty sposób na opłatę czegoś w sieci.

              Internet rozwija się w szaleńczym tempie i daje coraz więcej możliwości. Płatności SMS dają szansę na opłatę różnego rodzaju produktów także osobom, które nie mają konta w banku. Dzięki temu mogą zrobić tzw. przelew telefonem, co sprawia, że pieniądze szybko trafiają w odpowiednie miejsce.

Płatności SMS – wady

              A jakie są wady takiego rozwiązania? Przede wszystkim wad SMS Premium nie ma, gdyż są one dopasowane do sytuacji i przeznaczone specyficznym, określonym z góry odbiorcom. Jednak ogólnie płatności SMS są dość wolne. Poza tym, pieniądze wydawane w ten sposób nie są zbyt bezpieczne, a przy tym często można włączyć niewłaściwą usługę, która miesięcznie będzie zabierała konsumentom daną sumę.

  • Dość mało wygodne – zamiast jednego kliknięcia, kilka znaków, wysyłka i oczekiwanie na kod.
  • Wolniejsze niż płatności online, chyba że mowa o SMS Premium.
  • Nie zawsze dostępne w wielu miejscach.

Płatności SMS- czy warto korzystać?

              Z płatności SMS Premium za pomocą przelewy24.pl warto korzystać, gdyż dają szereg możliwości i są oparte na znanym systemie i ogólnopolskiej platformie. Jedna takich firm jest niewiele. Większość smsów w sieci są wyłudzane i wiążą się z dodatkowymi opłatami. Dlatego warto zwracać uwagę na to, gdzie się płaci i w jaki sposób się to robi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here