Komu przysługuje konsolidacja pożyczek?

0
730
konsolidacja chwilówek Łódź

Konsolidacja jest popularną usługą finansową. Oznacza po prostu połączenie różnych pożyczek i kredytów, tak by klient nie musiał pamiętać o kilku ratach w różnych terminach, prócz tego daje to także określone korzyści finansowe. Czy konsolidacja jest możliwa także w przypadku chwilówek?

Jak najwygodniej spłacić chwilówki?

Szybkie pożyczki z reguły udzielane są na maksymalnie jeden miesiąc. Po upływie tego czasu trzeba oddać całą pożyczoną kwotę, spłata ratalna dostępna jest przy wyższych sumach, co najmniej kilku tysięcy złotych. Mając kilka chwilówek na koncie warto rozważyć połączenie ich w jedno zobowiązanie finansowe, co zapewnia konsolidacja chwilówek. Łódź to miasto, w którym działają nie tylko banki, ale też inne prywatne instytucje finansowe i właśnie tam to rozwiązanie jest powszechnie dostępne.

W ramach konsolidacji nie spłaca się już wielu rat w różnych miejscach. Jest jeden termin i jedna płatność, w dodatku niższa od sumy dotychczasowych miesięcznych zobowiązań, ale uwaga – łącznie kwota pożyczki konsolidacyjnej okaże się wyższa. Na czym więc polega korzyść? Właśnie na niższych ratach, ponieważ wiele osób wpada w długi nie przez sam fakt zaciągnięcia pożyczki, ile przez to, że raty są po prostu za duże, więc nie płaci się ich w terminie, przez co naliczane są odsetki karne. Dla osób, które mają problem ze spłatą chwilówek, może to oznaczać wpadnięcie w niebezpieczną spiralę długów.

Czy można zaciągnąć na ten cel kredyt w banku?

Banki niechętnie obsługują klientów mających długi na swoim koncie. W przypadku zadłużenia, jedyna tak naprawdę dostępna opcja to konsolidacja chwilówek. Łódź jest rynkiem, na którym łatwo znaleźć odpowiednią firmę z doświadczeniem. Nowa umowa skonsoliduje zaległe długi, obniży miesięczne wydatki i pozwoli uniknąć jeszcze poważniejszych nieprzyjemności. Klient otrzymuje środki na spłatę swoich długów i oddaje pożyczkę na nieco innych zasadach niż dotychczas – główna różnica to wydłużony czas spłaty i mniejsze raty miesięczne.

Jakie kryteria trzeba spełnić przy konsolidacji chwilówek?

Konsolidacja chwilówek w Łodzi jest teoretycznie dostępna dla każdej pełnoletniej osoby posiadającej konto w banku. Odmowy wniosków oczywiście się zdarzają, ale jest to rzadkość, bo firmy pożyczkowe nie skreślają z góry klientów ze złą historią w BIK czy osób bez stałego zatrudnienia. O konsolidację długów warto postarać się jak najwcześniej, ponieważ wielomiesięczne zaległości mogą zmusić pożyczkodawcę do złożenia wniosku w sądzie, a wtedy sprawę definitywnie przejmuje komornik.

Wysokość rat pożyczki konsolidacyjnej jest ustalana w zależności od dochodów dłużnika. Harmonogram spłat jest bardziej elastyczny, ale trzeba się pilnować tych terminów, w przeciwnym razie znowu wystąpi problem odsetek karnych. Załatwienie konsolidacji chwilówek jest możliwe online, a decyzja powinna zostać wydana jeszcze tego samego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here