Drony

0
858
Drony

W przypadku firmy tworzącej niemal dowolne firmy promocyjne ekspert z uprawnieniami na drona to skarb, bo taki ekspert może mieć na koncie wiele kursów i co równie istotne różnego typu licencje robił sobie przez przynajmniej te kilka lat. Oznacza to w praktyce takie inwestowanie w siebie, które raczej nie kończy ( http://www.piknikpiracki.pl/ ) się po tych trzech lub czterech latach. Kluczowe znaczenie ma też i to, że taki ekspert filmujący dronem ma też za sobą kursy powiązane z edycją tych materiałów filmowych na dość drogich programach. Zatrudnienie kogoś takiego lub nawet kilku takich specjalistów to spory plus dla firmy tworzącej reklamy i nieco dłuższe filmy promocyjne. Problem tkwi jedynie w tym, że tacy eksperci już sporo w siebie zainwestowali i nie interesuje ich to pracowanie za minimalną stawkę. Wielu z nich ma też i te spore ambicje, bo chcą wystartować z własną firmą i sporo zarobić na dronie, który to dopiero co nabyli do własnej firmy i dlatego właśnie mogą nie szukać zatrudnienia w jakiejś szanowanej firmie tworzącej reklamy.

Przepisy.

Ludzie zarabiający na filmowaniu za pomocą dronem doskonale wiedzą o tym, że nie mogą od tak sobie latać w okolicy lotnisk lokalnych i międzynarodowych, bo w ten konkretny sposób stwarzają to solidne zagrożenie i co równie istotne takie ryzykowanie w ich przypadku może skutkować nawet utratą uprawnień. Ten aspekt powiązany ze znajomością przepisów jest ważnym, choć kluczowe znaczenie ma też znajomość możliwości danego drona. Jednym słowem jeśli wiatr w konkretnym dniu osiąga zbyt wysoką prędkość to ekspert nie filmuje, bo nie chce uszkodzić drona wartego tyle co dobry i nowy samochód kompaktowy. Kolejna z istotnych spraw dotyczy tego, że operator drona musi mieć ten stały kontakt wzrokowy ze swoją maszyną, a to oznacza niemal stałe obserwowanie takowego. W tym aspekcie tkwi problem, bo trzeba także zerkać na ekran kontrolera, po to by w czasie rzeczywistym programować maszynę. Dlatego czasami operatorowi pomaga obserwator, który dosłownie ciągle patrzy się na sprzęt.

Znaczenie kursów.

Nikomu dwa razy nie trzeba tłumaczyć tego, że specjalista od filmowania dronem ma ukończone kursy warte tę połowę wartości średniej krajowej pensji, oraz te o równowartości kilku miesięcznych krajowych pensji. Jednym słowem ktoś taki sporo w siebie zainwestował, a to doceniają przedsiębiorcy zatrudniający takich ekspertów, bo chcą zatrudniać ludzi, którzy kręcą reklamy, a potem na laptopie potrafią także edytować materiał filmowy. Takiemu zakresowi pracy podoła raczej niewielu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here