Modyfikowanie sprzętu ciężkiego

0
749
modyfikowanie sprzętu ciężkiego

Pozornie modyfikowanie sprzętu ciężkiego polegające na tym wzmacnianiu elastycznych przewodów hydraulicznych i na dodaniu tej mocniejszej pompy hydraulicznej nie ma sensu, ale koparki eksploatowane na terenach podmokłych lub inne maszyny używane do wyrębu na górskich zboczach powinny być mocniejszymi od opcji standardowych. Czasami takie wzmocnienie tych standardowych oferuje fabryka, ale nie zawsze i nie zawsze w tych ( https://e-procurementforum.pl/ ) rozsądnych pieniądzach. Właśnie ze względu na te sprawy wielu przedsiębiorców prowadzących wyręb na tych górskich zboczach wzmacnia te wszystkie maszyny, po to by awarie nie były zbyt częste, bo awaria oznacza konieczność wykonania przynajmniej tej doraźnej naprawy, czyli stracenie od godziny do kilku godzin. W tym rzecz jasna tkwi problem, ale najgorzej jest wtedy gdy trzeba daną maszynę sprowadzić z gór za pomocą drugiej, potem załadować na lawetę, a jeszcze potem rozładować ją pod warsztatem doświadczonego specjalisty, to już znaczne marnowanie pieniędzy.

Co oznacza modyfikacja?

W praktyce modyfikacja maszyny pracującej w ciężkim terenie to wstawienie mocniejszych hydraulicznych przewodów elastycznych, przewodów stalowych i mocniejszej pompy hydraulicznej. Podzespoły te kosztują rzecz jasna wiele, a usługę powiązaną z ich wstawieniem też nie można zaliczyć do tej taniej. Takiej modyfikacji może dokonać producent na życzenie klienta, ale nie w każdym przypadku i co równie istotne to modyfikowanie ma rzecz jasna sens, bo jeśli nawali na tym górskim błotnistym zboczu jedna maszyna. Trzeba będzie sprowadzać takową za pomocą drugiej, to nagle straci się dzień lub dwa dni pracy tych konkretnych maszyn, czyli jest to taka praktyczna strata, którą nie łatwo odrobić, bo pierwszą maszynę za pomocą drugiej trzeba sprowadzić na lawetę, która czeka u stóp góry na poboczu drogi asfaltowej. wiele znaczy też i to, że ta laweta zabierze dana maszynę na naprawę w hali u mechanika, a to oznacza koszty i to znaczne.

Inne istotne wzmianki.

Mniej awarii to też i więcej zalet, bo praca w wymagającym terenie, czyli na tych błotnistych zboczach gór oznacza eksploatowanie zmodyfikowanych maszyn, bo jeśli ta nie zmodyfikowana utknie w jakimś słabo dostępnym miejscu, to jej wydobycie może być możliwym dopiero na wiosną, czyli gdzieś w maju. Oznacza to spore problemy i jeden z najważniejszych powodów do modyfikowania, bo zmodyfikowana ładowarka do drewna pomoże sobie ramieniem, a ta nie zmodyfikowana może mieć zbyt słabą hydraulikę do tego typu zabawy w błocie przy kilku drzewach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrezentowanie kredytów
Następny artykułDrony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here