Dlaczego warto inwestować na giełdzie?

0
1636
Dlaczego warto inwestować na giełdzie

Obecnie inwestowanie w akcje spółek stało się bardzo atrakcyjną alternatywą w porównaniu do innych produktów finansowych, szczególnie oszczędnościowych. Na przestrzeni ostatnich miesięcy Rada Polityki Pieniężnej zmniejszyła wartość stóp procentowych do rekordowo niskiego poziomu, co wprawdzie ucieszy wszystkich kredytobiorców, jednak może poważnie zaniepokoić osoby, które planowały ulokować swoje oszczędności. Tak niska wartość stóp procentowych sprawia, że obecnie lokowanie pieniędzy w lokaty i konta oszczędnościowe wiąże się z minimalnym zyskiem.

 Znacznie lepszą alternatywą jest inwestowanie na giełdzie. Jeśli szukasz odpowiedniego rachunku, czytaj dalej w poniższym linku. Poniżej natomiast, przedstawiliśmy podstawowe powody, dla których powinniśmy zainteresować się inwestowaniem na giełdzie.

Wiele instrumentów finansowych, w które możemy inwestować

     Giełda to nie tylko akcje spółek. Inwestor ma do dyspozycji wiele ciekawych instrumentów finansowych, które charakteryzują się różną specyfiką działania, różnym poziomem akceptacji ryzyka. W zależności od naszych zainteresowań możemy zająć się inwestowaniem w akcje spółek, ETF-y, obligacje korporacyjne lub skarbowe, a nawet surowce i kontrakty terminowe. Wachlarz instrumentów finansowych jest bardzo szeroki, w związku z czym każdy inwestor ma bardzo rozległe możliwości dywersyfikacji swoich inwestycji. Więcej o idei dywersyfikacji przeczytasz tutaj.

Perspektywa znacznie wyższego zysku

     Jak wcześniej wspomniano, produkty depozytowe nie charakteryzują się obecnie zadowalającymi perspektywami zarobku. Inaczej można stwierdzić w stosunku do inwestycji na giełdzie. W momencie, gdy posiądziemy już odpowiednią wiedzę, kompetencje i zdobędziemy doświadczenie praktyczne, nasze możliwości zarobku są w zasadzie nieograniczone. To w głównej mierze właśnie od wiedzy i doświadczenia zależy nasz sukces, dlatego warto jest wciąż edukować się w obszarze inwestycji. Jeśli potrzebujesz konkretnej dawki wiedzy, sprawdź poniższą stronę

Sam decydujesz w co inwestujesz

     Inwestycja swoich środków w fundusz inwestycyjny jest równie atrakcyjną propozycją dla osób poszukujących pomnażania swoich oszczędności. Jednak w tym przypadku, jesteśmy skazani na decyzję osób zarządzających funduszem inwestycyjnym. W przypadku inwestycji na giełdzie to my decydujemy, w co inwestujemy. Co więcej, mamy możliwość ograniczania ryzyka w zgodzie z naszymi potrzebami. To my decydujemy o tym, jaką dywersyfikację portfela zastosujemy i w jaki sposób będziemy rozkładać potencjalne ryzyko. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here