Życie po zdradzie

0
2095
Życie po zdradzie

Kilka dni temu dowiedziałeś się o zdradzie współmałżonka? Do dzisiaj nie potrafisz dojść do siebie? Czujesz, że Twoje życie straciło sens? Nadal nie możesz w to uwierzyć, że osoba której oddałeś całe swe serce była skłonna do zdrady? Zdrada jest jednym z bolesnych przeżyć jakie możemy doświadczyć w dorosłym życiu. Jak sobie z tym poradzić? Jak zapomnieć? Jak żyć? Dzisiaj podpowiemy Ci jak otrząsnąć się po zdradzie oraz z pomocy jakiego specjalisty należy skorzystać na wypadek konieczności.

Dlaczego zdrada tak boli? Jak się po niej pozbierać? Czy można o niej zapomnieć?

Wiele osób, które doświadczyły tego przykrego uczucia zastanawia się dlaczego zdrada tak bardzo boli. Odpowiedzi na to pytanie będzie wiele, jednak ta która pojawiała się najczęściej dotyczyła tego, że zdrady dopuściła się osoba, której ufaliśmy, szanowaliśmy i kochaliśmy. Zdrada długoletniego partnera boli jeszcze bardziej, wtedy w naszych głowach pojawia się pytanie „Dlaczego? Przecież wszystko było dobrze? Kochamy się już przecież tyle lat!”

O zdradzie można zapomnieć ale niestety jest to proces bardzo czasochłonny i długotrwały, psychoterapia może trwać niekiedy latami a i tak w tym wypadku większość z pacjentów nie kryje się z tym, że o zdradzie partnera będzie pamiętać do końca życia.
Kiedy już przyswoisz sobie informację o zdradzie partnera to teraz nie zamykaj się w sobie, nie tłum żalu i agresji tylko spróbuj przeprowadzić z nim szczerą rozmowę. Usiądźcie i na spokojnie wyjaśnicie sobie zaistniałą sytuację, pomyślcie nad tym co dalej.

Poproś o pomoc specjalistę

W sytuacji kiedy pomimo wielu prób i dobrych chęci relacje pomiędzy Tobą a partnerem nadal nie są takie jak dawniej, nadal boisz się mu zaufać oraz okazać miłość to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty.
Do psychologa możesz wybrać się samodzielnie choć zachęcamy do podjęcia wspólnej terapii, co przyniesie zdecydowanie dużo lepsze efekty. Psycholog bądź psychoterapeuta doskonale wie jak rozmawiać z ludźmi takimi jak Ty, dlatego też nie musisz się niczego obawiać, choć pierwsza wizyta w gabinecie z pewnością będzie dla Ciebie dużym przeżyciem to po godzinnym spotkaniu poczujesz ogromną ulgę.
Właściwa psychoterapia pozwoli Ci zapomnieć o tym co było, dzięki czemu skupisz się na tym co jest teraz i co będzie.

Życie po zdradzie

Jak znaleźć dobrego psychologa?

Nie wiesz jakiego specjalistę wybrać, gdzie go szukać? Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z przeglądarki internetowej. Znajdziesz tam wszystkie informacje na temat gabinetów i poradni psychologicznych zlokalizowanych w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania.
Zachęcamy również do zapoznania się z opiniami pozostałych pacjentów, co dodatkowo ułatwi Ci wybór odpowiedniego psychologa. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że bezpośredni kontakt z terapeutą oraz szczera rozmowa mogą być dla Ciebie dosyć stresującym przeżyciem dlatego też pamiętaj o tym, że możesz skorzystać z pomocy psychologicznej online bądź psychologa na telefon. Wtedy o wiele łatwiej zwierzysz mu się ze swoich problemów, koszt takiej usługi waha się w granicach 100-150 zł za godzinę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomysł na życie
Następny artykułPiękne życie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here