Psycholog rodzinny

0
2747
Psycholog rodzinny

Czy Twoja pociecha od kilku miesięcy zachowuje się dziwnie? Jest nieswoja i zamknięta w sobie, większą część swojego wolnego czasu spędza zamknięta w pokoju zamiast na dworze z rówieśnikami a może wręcz przeciwnie, dziecko stało się nadpobudliwe i agresywne? Zastanawiasz się co może być przyczyną takiej zmiany? Być może wpływa na niego aktualna, niezbyt korzystna sytuacja w domu, ciągłe kłótnie i awantury z współmałżonkiem lub partnerem mogą być jedną z przyczyn pogorszenia się kondycji fizycznej Twojego dziecka. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc psychologa rodzinnego. Czym zajmuje się psycholog? Jak wygląda terapia? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Psycholog czy psychiatra?

To pytanie zadaje sobie znaczna większość naszego społeczeństwa zmagająca się z problemami natury psychicznej. Zazwyczaj wahamy się pomiędzy psychologiem a lekarzem psychiatrą. Który wybór będzie właściwy? Psycholog sprawdza się w przypadku pomocy w rozwiązywaniu problemów życia codziennego, właśnie takich jak zmiana zachowania dziecka będąca wynikiem separacji bądź rozwodu rodziców.
Lekarz psychiatra zajmuje się leczeniem chorób bądź zaburzeń psychicznych.

Z problemami rodzinnymi do psychologa!

Psycholog rodzinny jak sama nazwa wskazuje pomaga uporać się z problemami rodzinnymi, dlatego też w terapiach i zajęciach obowiązkowo uczestniczą wszyscy członkowie rodziny, nie tylko osoby zainteresowane bowiem jak się często okazuje przyczyna problemu znajduje się zupełnie gdzieś indziej niż byśmy podejrzewali. Co dla nas będzie z pewnością zaskoczeniem dla specjalisty jest chlebem powszednim.

Chcesz wiedzieć z jakimi problemami możesz zgłosić się do psychologa rodzinnego? Na wizytę w specjalisty nakłonić powinny Cię:
– ciągłe kłótnie pomiędzy członkami rodziny, które wpływają na nastroje i samopoczucie wszystkich domowników;
– nagła śmierć lub wiadomość o nieuleczalnej chorobie jednego z członków rodziny;
– rozwód z współmałżonkiem;
– problemy finansowe w wyniku których zmuszony jesteś do przeprowadzki bądź zmiany standardu życia;
– nieoczywista zmiana zachowania dziecka;
– problemy w zachowaniu relacji z osobą z najbliższego otoczenia.

Czy któryś z wyżej wymienionych problemów dotyczy Ciebie i Twojej rodziny? Nie wiesz jak samodzielnie sobie z tym poradzić? Nie czekaj tylko jeszcze dziś zadzwoń do psychologa rodzinnego i umów was na pierwszą wizytę. Nim się obejrzycie wasze wspólne relacje oraz zachowanie ulegnie znacznej poprawie.

Psycholog rodzinny
Terapia z psychologiem rodzinnym

Po długich namysłach postanowiłeś skonsultować swoją rodzinę z psychologiem? Zastanawiasz się czego można spodziewać się na pierwszej wizycie? Psycholog zazwyczaj na wstępie stara się ustalić źródło problemu, w tym celu rozmawia osobno z każdym członkiem rodziny, wykonuje wiele testów psychologicznych a następnie stawia diagnozę, wydaje opinię i udziela porad, które natychmiast należy wdrożyć w życie. Na kolejnej wizycie psycholog ponownie może wykonać testy i zmienić nieco wydane wcześniej zalecenia.
Jeżeli wszystko będzie na dobrej drodze a wasze życie i wspólne relacje zaczną się odbudowywać wizyty u psychologa będą coraz rzadsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here