Miejskie życie

0
2481
Miejskie życie

Życie w dużym mieście nie należy do najłatwiejszych, niektórzy z nas dosyć ciężko znoszą mieszczańskie warunki w jakich przyszło im żyć. Masz to szczęście, że mieszkasz w cichej i spokojnej wsi położonej z dala od miejskiej dżungli ale czujesz, że czegoś Ci brakuje? Rozważasz porzucenie błogiego spokoju na rzecz gwaru i hałasu? Dzisiaj pokażemy Ci jak w rzeczywistości wygląda miejskie życie, opowiemy o jego wadach i zaletach. Jesteś gotów? W takim razie zabieramy Cię na krótki spacer po wielkim mieście!

Ze wsi do miasta i odwrotnie

Żyjąc w małej wsi marzymy o tym by uciec do wielkiego miasta, żyjąc w dużej aglomeracji marzymy o chwili spokoju i ciszy, które zapewni nam wiejskie życie. To co dla jednego jest plusem to dla drugiego będzie minusem.
Zastanawiasz się dlaczego ludzie mieszkający poza obrzeżem dużych miast chcą zażyć miejskiego życia? Wiejskie życie, zwłaszcza dla młodych osób, które jeszcze nie założyły rodziny jest nudne i zwyczajne. Wszyscy jednomyślnie twierdzą, że na wsi życie płynie spokojnie, nic się nie dzieje, ludzie tutaj żyją własnym tempem i nikt się nigdzie nie spieszy. Osobom powyżej 45 roku życia taki tryb odpowiada ale młodszym już nie do końca.

Więcej na temat plusów i minusów życia na wsi znajdziesz w odrębnym artykule umieszczonym na naszej stronie zatytułowanym „Wiejskie życie”. Jeżeli jesteś mieszczuchem i rozważasz ucieczkę na wieś to koniecznie sprawdź jak może wyglądać Twoje nowe życie.
Jakie są wady i zalety miejskiego życia? O tym opowiemy Ci już za chwilę.

Miejskie życie
Zalety i wady miejskiego życia

Życie w mieście ma swoje zalety ale tak jak i wszystko nie jest bez wad. Za największy plus miejskiego życia uznaje się bliską odległość do szkół, szpitali, sklepów, urzędów oraz innych miejsc użytku publicznego.
Prowadząc miejskie życie czas płynie zdecydowanie szybciej – praca, dzieci, dom oraz inne obowiązki wypełniają większą część dnia każdego typowego mieszczucha. Żyjąc w dużym mieście nie będziesz narzekać na brak nudy – w zasięgu ręki będziesz mieć kina, teatry, kluby, kawiarnie, restauracje, bary itp.
Rozwinie się również Twoje życie towarzyskie – masz szansę poznać wielu nowych, inspirujących ludzi, z którymi z pewnością spędzać będziesz większość swojego wolnego czasu.

Jeżeli chodzi o minusy to tutaj większość, z osób na stałe mieszkające w mieście wymienia nieustający zgiełk i hałas – duże aglomeracje tętnią życiem zarówno w dzień jak i w nocy.
Nieodłącznym elementem miejskiego życia jest stanie w długich korkach oraz kolejkach. W mieście ciężko również o świeże powietrze i dużą ilość zieleni, dlatego też mieszkańcy bardzo często weekendy spędzają poza miastem by móc poobserwować naturę oraz pobyć przez chwilę w ciszy.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą wyprowadzki zastanów się kilka razy. Pomyśl, czy miejskie życie zagwarantuje Ci szczęśliwe życie, czy taka nagła zmiana nie odbije się na Twojej psychice. Rozważ wszystkie za i przeciw a dopiero potem zacznij szukać nowego lokum!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here