Kredyty w Gdańsku a ocena kredytowa – czy na pewno wiesz, o co chodzi?

0
718
Kredyty w Gdańsku a ocena kredytowa

Czy ostatnio sprawdziłeś swoją zdolność kredytową i stwierdziłeś, że liczba jest niższa niż oczekiwałeś? Jeśli tak, być może zastanawiasz się, co dokładnie branża finansowa uważa za „złą” ocenę kredytową i jak to może wpływać na sytuację, gdy potrzebne są CI kredyty w Gdańsku. Spójrzmy na to zagadnienie nieco bliżej.

Kiedy ocena kredytowa jest zła?

Ważne jest, aby zrozumieć, że każdy konsument ma wiele punktów kredytowych. Tak więc „zły” jest tak naprawdę terminem względnym, zależnym od sposobu obliczania wyniku i rodzaju finansowania, o które się ubiegasz.

Na przykład ocena kredytowa podana przez wystawcę karty kredytowej na wyciągu z karty kredytowej może nieznacznie różnić się od wyniku uzyskanego z narzędzia do monitorowania kredytu. Dlaczego więc nie wszystkie Twoje zdolności kredytowe są identyczne? Są różne zmienne, które mogą wpływać na widoczne wyniki kredytowe – przeanalizujemy je w dalszej części artykułu.

Biura kredytowe w Gdańsku a kredyty, o które się ubiegasz

Twoja ocena kredytowa jest oparta na informacjach zawartych w raportach kredytowych. Główne biura kredytów konsumenckich zbierają dane kredytowe do raportów. Kiedy pożyczkodawcy sprawdzają Twoją zdolność kredytową, zazwyczaj pobierają tylko dane z raportów kredytowych z jednego lub więcej biur kredytowych. Jednak twój raport kredytowy może wyglądać nieco inaczej w każdym biurze. Być może jeden z twoich poprzednich pożyczkodawców zgłosił twoją historię płatności tylko do jednego z biur. A może twój raport kredytowy z jednym z biur zawiera błąd? Różne są scenariusze i z tych powodów ocena kredytowa oparta na jednym raporcie kredytowym może wyglądać inaczej niż ocena kredytowa oparta na innych raportach kredytowych.

Modele oceny kredytowej – Gdańsk

Model punktacji kredytowej to system punktacji używany do obliczania twojego wyniku. Możesz się dzisiaj spotkać w Gdańsku z niejednym modelem oceny kredytowej. Każdy model wykorzystuje własny, zastrzeżony algorytm do obliczania swoich wyników. Więc chociaż teoretycznie wyniki  powinny być podobne, mogą nie być dokładnie takie same. Należy również zaznaczyć, że różne firmy okresowo wypuszczają nowe wersje swoich modeli oceny kredytowej. Tak więc nawet jeśli dwóch pożyczkodawców korzysta z tego samego modelu oceny kredytowej, mogą otrzymać dla Ciebie różne oceny kredytowe, jeśli używają różnych wersji.

Jest to dość skomplikowane, ale warto mieć świadomość tego wszystkiego, gdy ubiegasz się o kredyty Gdańsk – gdyż ocena kredytowa ma ogromny wpływ na to, czy zostaną Ci przyznane czy nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here