Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

0
1792
Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

Prowadzenie firmy nieodłącznie związane jest z zarządzaniem pieniędzmi. Stwierdzenie to ma rację bytu na każdym etapie działalności. Kiedy tylko w naszej głowie zaświta ciekawy pomysł na biznes aby go zrealizować potrzebne będą nam środki. Jeśli nasza firma ma za sobą pierwsze kroki na rynku, aby rozwijać się i zwiększać zyski, będziemy musieli inwestować, co również związane jest z wydatkami. O ile prężnie działająca firma, będąca na rynku liderem od wielu lat, nie będzie miała większych problemów z pozyskaniem finansowania w banku, o tyle kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności, może przysporzyć nie lada problemów.

Zabezpieczenie kredytu dla firm

Niezależnie o jaki rodzaj kredytu się staramy. Co chcemy sfinansować pożyczonymi środkami. Czy jest to kredyt firmowy czy prywatny. Każdorazowo starania o kredyt będą ściśle związane z koniecznością przejścia weryfikacji pod kątem zdolności kredytowej.

W przypadku kredytu dla firm zabezpieczeniem jest m.in. jej stabilna pozycja na rynku i osiągane dochody. W praktyce oznacza to, że najczęściej bank wymaga aby przedsiębiorca działał na rynku minimum 12 miesięcy (niekiedy okres ten wynosi nawet 24 miesiące). Poza tym, że firma istnieje na rynku określony czas, musi także wykazać regularne dochody, które umożliwią terminową spłatę rat. Te wymagania najczęściej przekreślają szanse na kredyt dla firm od pierwszego dnia, bowiem nowo powstała firma nie jest w stanie spełnić tych wymogów. Czy to oznacza, że nowo powstały biznes nie ma szans na pozyskanie dodatkowego finansowania.

Kredyt dla firm od pierwszego dnia

Bank pożyczając pieniądze chce zarabiać. Nie na rękę mu więc podejmowanie ryzyka i niepewne inwestowanie środków. Nowo powstała firma nie jest w stanie udowodnić, że będzie w stanie spłacać raty. Jak wiadomo dochody i stabilna sytuacja są jednymi z zabezpieczeń, na podstawie których bank finansuje nam środki. Jednakże to nie jedyna możliwość. Innym pożądanym zabezpieczeniem, które może stanowić dla banku gwarancję spłaty zadłużenia, może być nieruchomość. Jeśli więc staramy się o kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności, rozwiązaniem dla nas może okazać się pożyczka pod zastaw nieruchomości.

Wysokość pożyczki pod zastaw nieruchomości uzależniona jest od wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem. Możemy liczyć na kwotę nawet 80% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu. Istnieje także możliwość dołączenia do pożyczki drugiej nieruchomości, która pozwoli nam na zwiększenie kapitału kredytu. Dzięki temu mamy szansę na pozyskanie finansowania od pierwszego dnia działalności, a do tego, często nie jest wymagany wkład własny. Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności jest więc możliwy, jednakże z pewnością nie będzie najłatwiejszy do pozyskania, dlatego w tej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego, który ułatwi nasze kontakty z instytucją finansową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here