Idealne życie

0
2361
Idealne życie

Stojąc w porannym korku, dzięki któremu po raz kolejny spóźniłeś się do pracy postanowiłeś, że w przeciągu najbliższych tygodni zaczniesz pracować nad swoim niepoukładanym i skomplikowanym życiem tak by zamieniło się w życie idealne? Gratulujemy postawy! Wbrew pozorom nie będzie to takie trudne i wymagające zadanie – wystarczy tylko, że wdrożysz w codzienność niektóre ze wskazówek, które znajdziesz w dalszej części wpisu. Zainteresowany? Zapraszamy dalej!

Twoje idealne życie

Zanim zaczniesz wieść idealne życie rodem z Instagrama, to zastanów się nad tym jak ono ma wyglądać. Czy w idealnym życiu będziesz wysypiał się do południa, chodził na siłownię, zaczniesz oszczędzać, podróżować a może postanowisz zdrowiej się odżywiać? Bardzo ważne jest abyś przed rozpoczęciem zmiany zbudował własną definicję idealnego życia, nie kieruj się pojęciami z internetu – każdy z nas myśli inaczej, ma inne poglądy oraz potrzeby. Pamiętaj, nie istnieje jedna definicja idealnego życia – jest ich tyle ile ludzi na świecie!
Usiądź wygodnie, weź do ręki kartkę długopis i stwórz plan swojego nowego idealnego życia. Uwzględnij rzeczy, które chciałbyś z niego wyeliminować oraz te, które chcesz by się w nim pojawiły i zostały na dłużej.

Idealne życie
Proste sposoby na (nie)idealne życie

Zastanawiasz się jak ogarnąć swoje nieidealne życie? Dzisiaj skupimy się na tym co najczęściej wpływa na to, że nasze życie nie do końca jest takie jakbyśmy chcieli.
Zdarza Ci się spóźnić na spotkanie z klientem, nigdy nie udało Ci się odebrać dzieci ze szkoły na czas – zawsze jesteś co najmniej dziesięć minut spóźniony a w dodatku bardzo często zapominasz o ważnych wydarzeniach? Organizacja i dobre rozplanowanie dnia to podstawa idealnego życia. Czas to największy skarb jaki posiadasz dlatego dopilnuj tego by jak najlepiej go wykorzystać. Jeżeli notorycznie zdarza Ci się spóźniać to może warto było by swój dzień rozpoczynać pół godziny wcześniej niż to miało miejsce do tej pory.
Przygotuj plan na każdy dzień tygodnia a zobaczysz ile wolnego czasu Ci jeszcze zostanie, co więcej z Twojego życia zniknie stres związany z notorycznym spóźnianiem się.

Oprócz spóźniania mamy problem z pogodzeniem obowiązków zawodowych z domowymi. Tutaj również nieocenione będzie przygotowanie sobie dokładnego planu. Wyznacz sobie dni oraz godziny, w których to będziesz wykonywał prace domowe – odkurzanie, sprzątanie, pranie, pracowanie itp.

Zamiast codziennie chodzić do sklepu, przygotuj listę i raz w tygodniu wybierz się na duże zakupy, podobnie jest z przygotowywaniem posiłków – jeżeli wiesz, że praca zajmuje Ci większą część dnia najlepszym rozwiązaniem będzie ugotowanie np. zupy dzień wcześniej, np. podczas wieczornego ogarniania mieszkania.

Pomimo starań Twoje życie nadal nie jest idealne a Ty nadal spóźniasz się do pracy? Spokojnie, nie przejmuj się w końcu „nie od razu Rzym zbudowano”, nic nie dzieje się od tak, niekiedy potrzeba większej ilości czasu by efekty wprowadzonych zmian były widoczne. Jesteśmy przekonani, że jeżeli w dalszym ciągu będziesz pracował nad sobą oraz swoim idealnym życiem w końcu odniesiesz upragniony sukces!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiękne życie
Następny artykułProste życie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here