Rynek nowych mieszkań w Lublinie – co się sprzedaje i za ile?

0
1671
Rynek nowych mieszkań w Lublinie

Lublin to jeden z najważniejszych ośrodków biznesowych, administracyjnych, kulturalnych i oświatowych we wschodniej części Polski. Podobnie jak w innych dużych miastach, nie spada tu zapotrzebowanie na nowe mieszkania – pomimo pandemii koronawirusa, która nieco osłabiła pozytywne nastroje nabywców.

Oferty nowych mieszkań w Lublinie – jakie są najpopularniejsze?

Rynek nowych mieszkań w Lublinie rozwija się bardzo dynamicznie, co w ciągu paru ostatnich lat zaowocowało dużym zróżnicowaniem w zakresie ofert. Zdecydowanie przeważają tu lokale mieszkalne w nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym budowane w ramach zarówno dużych, wieloetapowych inwestycji, jak i bardziej kameralnych przedsięwzięć. Eksperci z firmy deweloperskiej Orion wskazują, że w związku z panującą obecnie pandemią nabywcy wykazują większe zainteresowanie mieszkaniami w spokojnych dzielnicach, najlepiej z balkonami lub dostępem do osiedlowego ogródka. Niemałe znaczenie mają rozmaite udogodnienia proponowane przez deweloperów, np. bezprogowe windy i podjazdy ułatwiające poruszanie się seniorom i osobom niepełnosprawnym. W cenie jest również bliskość terenów zielonych sprzyjających wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Oczywiście kupujący w dalszym ciągu zwracają uwagę na takie elementy infrastruktury jak przystanki komunikacji miejskiej, placówki oświatowe oraz punkty handlowo-usługowe.

Ile kosztuje nowe mieszkania w Lublinie?

Z punktu widzenia osób zainteresowanych kupnem lokalu mieszkalnego jest to, jak pod tym względem wypada na tle kraju Lublin. Mieszkania na sprzedaż od dewelopera są tu dużo tańsze niż np. w Warszawie, gdzie za 1 m kw. trzeba nierzadko zapłacić co najmniej 10 tys. zł. Z medialną ceną za 1 m kw. w lipcu br. Lublin plasował się mniej więcej w połowie stawki (chodzi o największe miasta w Polsce) z kwotą 6 727 zł. W porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. stawka wzrosła o 11 proc. Cena mieszkania zależy rzecz jasna od wielu czynników, m.in. od metrażu, lokalizacji i standardu. W obszarze cen mieszkań w Lublinie panuje tendencja wzrostowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here