Nowe apartamenty w Gdańsku chętnie wybierane przez inwestorów

0
2456
Nowe apartamenty w Gdańsku chętnie wybierane przez inwestorów

Nieruchomości stały się obecnie jedną z popularnych form inwestowania pieniędzy. Widać to także po trójmiejskim rynku nieruchomości – aktualnie coraz więcej mieszkań w Gdańsku kupowanych jest właśnie w celach inwestycyjnych.

Bardzo niskie oprocentowanie lokat, wysokie ryzyko związane z inwestowaniem na giełdzie oraz funduszami inwestycyjnymi – to powoduje, że Polacy coraz częściej lokują swoje pieniądze w nieruchomościach. Posiadanie nieruchomości to sprawdzony sposób na inwestycję, z której można zacząć czerpać zyski od zaraz – poprzez jej wynajem, a także w dłuższej perspektywie czasu, ponieważ nieruchomości stale rosną na wartości.

Inwestowanie w nieruchomości jest najbardziej opłacalne w dużych miastach w kraju, w tym także w Gdańsku. To właśnie tamtejszy rynek nieruchomości jest chętnie wybierany przez inwestorów, którym zależy na atrakcyjnych zyskach. Jak i ile można wtedy zarobić? Popularnością cieszą się zarówno mieszkania na oddalonych od centrum osiedlach, jak również nowe apartamenty w Gdańsku położone w centrum. Te drugie najczęściej przekształcane są w aparthotele, czyli apartamenty na wynajem dla turystów. Zapewniają większy komfort niż hotele ze względu na dużą przestrzeń, luksusowe wyposażenie, prywatność, dlatego są tak chętnie wybierane.

Inwestycja w nowe apartamenty w Gdańsku pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnych zarobków – już od pierwszego miesiąca. Średnio wynajem mieszkania w Gdańsku to wydatek od około 1500 do nawet 3000 złotych miesięcznie. Na wynajmie krótkoterminowym można zyskać jeszcze więcej, ponieważ w tym przypadku jedna doba to koszt od około 150 do nawet 500 złotych.

 Zatem apartamenty zlokalizowane w Gdańsku to bardzo dobry wybór dla inwestorów, którym zależy na szybkich i atrakcyjnych zyskach – zarówno w przypadku wynajmu długoterminowego, jak i tego krótkoterminowego, czyli turystycznego. Więcej informacji dotyczących dostępnych nieruchomości w Gdańsku można znaleźć na stronach internetowych deweloperów oraz przez portale ogłoszeniowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here