Nauczyciel – ile zarabia?

0
1456
nauczycielka

Dużo małych dziewczynek, które zafascynowane są pracą nauczycielki, chciałyby zostać ją w przyszłości. Z biegiem czasu zmieniają się preferencje zawodowe, ale niektóre osoby zostają przy swoim pierwszym wyborze. Jeżeli lubimy przekazywać swoją wiedzę innym, zawód nauczyciela będzie strzałem w dziesiątkę. Jak wyglądają zarobki nauczyciela? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-nauczyciel/

Ile jesteśmy w stanie zarobić jako nauczyciel?

Nie każdy wie, ale zarobki nauczyciela Posiadają również dodatkowe korzyści. Nauczyciel na stażu z tytułem magistra jest w stanie zarobić 2750 zł brutto, a ten mianowany posiadający wykształcenie magistra zarobię i już 3700 zł miesięcznie. Dodatkowo do wypłaty dostajemy też sporą ilość dodatków. Będą to na przykład: dodatek wiejski, jeżeli szkoła posiada lokalizację na wsi jest to 10% od wynagrodzenia zasadniczego. dodatek mieszkaniowy, jednak jego wartość zależna jest od gminy. Dodatek stażowy i dodatek za wysługę lat, i jest on przeznaczony nauczycielom, którzy pracują w zawodzie już ponad 4 lata. Dodatek motywacyjny – jego wysokość to maksymalnie 50% wynagrodzenia zasadniczego. Dodatek za wychowawstwo wynosi od 2 do 20% wynagrodzenia zasadniczego. Dodatek funkcyjny – zależny jest od samorządu zarządzającego. Dodatek za trudne warunki pracy maksymalnie do 50% wynagrodzenia zasadniczego. I ostatni dodatek w postaci wynagrodzenia, który przyznawany jest za godziny ponadwymiarowe.

Zarobki nauczyciela – podsumowanie

Właśnie tak prezentują się zarobki nauczyciela na obecny rok. Wbrew pozorom nie jest to najbardziej dochodowa praca, lecz z pewnością pozwoli nam na poczucie spełnienia przy pomaganiu innym oraz możliwość edukowania i kształcenia młodych osób. Dodatkowo nauczyciel ma zawsze wolne wakacje, ferie i weekendy. Nauczyciele, bardzo często pracują w dwóch szkołach lub uczą w tej samej szkole kilku przedmiotów. Wówczas pensja oczywiście się podwaja. Z pewnością w takiej pracy nie będziemy się nudzić. Obowiązków jest naprawdę cała masa.

Zobacz też: http://www.akademiamlodychnoblistow.pl/florysta-jakie-sa-obowiazki-plynace-z-tego-zawodu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here