Faktura korygująca online

0
2015
Faktura korygująca online

Na rynku polskim widać coraz więcej przedsiębiorców. Łączy się z tym coraz więcej płatników VAT i oczywiście konieczność wystawiania faktur. W dobie rozwoju internetu dzisiejszy przedsiębiorca nie musi korzystać z usług biura księgowego, ale można użytkować programy online. Jest to korzystne rozwiązanie zwłaszcza dla małych przedsiębiorców, którzy na początku swojej działalności nie mogą pozwolić sobie na ponoszenie dodatkowych wysokich kosztów związanych z prowadzeniem dokumentacji i rozliczania.

Teraz wszystko może rozliczyć sam za pomocą dostępnych darmowych oprogramowań online. Niezliczona ilość darmowych programów posiada szereg funkcji, które pomogą w łatwy sposób rozliczyć faktury. Istnieje też funkcja taka jak faktura korygująca online. Wiadomym jest, że w pośpiechu można dokonać szeregu błędów na wystawianej fakturze. Skorygowanie niewłaściwych danych zawsze związane było ze skomplikowanym działaniem poprawkowym. Obecnie korygowanie faktur jest łatwe i nie zabiera wiele czasu. Ale może wyjaśnijmy czym tak naprawdę jest faktura VAT. Jest to rodzaj rachunku wystawiany przez podatnika VAT. Celem wystawienia takiej faktury jest udokumentowanie określonej czynności wykonanej przez podatnika. Nie każdy przedsiębiorca będzie mógł wystawiać faktury VAT. Aby dokonywać takich czynności, należy zarejestrować się, wypełnić i złożyć w urzędzie formularz VAT-R. Wielu podatników VAT nie wie co musi znajdować się na wystawianej fakturze. Obecnie przepisy prawa nie ustanowiły wzoru wystawianej faktury. Każdy program posiada własny wzór faktury ale istnieje również możliwość stworzenia własnego arkusza kalkulacyjnego. Jednak nie wzór jest tu istotny. Przepisy prawa określają jakie dane muszą się znajdować na fakturze. O jakich danych, należy pamiętać przy wystawianiu tego typu dokumentu? Faktura musi zawierać takie elementy jak :

* data wystawienia,
* numer i seria identyfikujący fakturę,
* imiona i nazwiska lub nazwa podatnika na, którego wystawiona jest faktura,
* numer identyfikacyjny podatnika na, którego jest wystawiona faktura,
* w przypadku sprzedaży ilość sprzedanego towaru lub rodzaj wykonywanej usługi,
* cenę netto jednostkową towaru lub wykonywaną usługę,
* całościową cenę netto,
* stawkę podatku,
* jeśli podatnik udzielił rabatu to należy go ująć w fakturze,
* kwotę ogółem za sprzedany towar lub wykonaną usługę.

W dzisiejszych czasach i dobie internetu fakturę można wysłać za pomocą drogi elektronicznej (np. e-mail) w formacie PDF lub innym. Pamiętajmy, że faktura nie musi być wystawiona w formie elektronicznej. Może być sporządzona w formie papierowej. Istnieje również możliwość wystawiania ręcznej faktury, bo przecież nie każdy musi posiadać komputer czy urządzenie drukujące. Jak widać nie jest to aż tak skomplikowane a proste w obsłudze programy online pozwolą na łatwe i szybkie wystawienie faktury. Prowadzenie fakturowania online niesie ze sobą wiele pozytywów. Głównym plusem jest łatwe odszukanie potrzebnej dokumentacji i trzymania wszystkich wystawionych faktur w jednym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here